DARBNĪCĀS LASĪS VISJAUNĀKO

 •  

   

   

   

   

   

  Biedrības DARBNĪCAS rīkotajā praktisko teātra tekstu izstrādes darbnīcu lugu konkursā “36 stundas” tika iesniegti vienpadsmit autoru trīspadsmit darbi. Lugas izvērtēja atlases komisija – Lauris Gundars, Jānis Balodis, Rasa Bugavičute un Anna Sīle, par augstvērtīgākajiem darbiem nosakot Justīnes Kļavas lugu “Gerač, mans brāli!” un Ērika Vilsona lugu “Laimes mala”.

  Abas lugas no 11.februāra līdz 17.februārim (36 stundās!), sadarbojoties radošās komandās (dramaturgs, režisors, aktieri), tiks izstrādātas līdz skatuves lasījuma formai. Darbnīcu komandas vadīs un ar dramaturgiem cieši sadarbosies Latvijā labi pazīstami režisori Mārtiņš Eihe (Ē.Vilsona “Laimes mala) un Valters Sīlis (J.Kļavas “Gerač, mans brāli!”).

  Darbnīcu gala lasījumi tiks prezentēti plašākai publikai 17.februārī Dirty Deal Teatro

   16:00 Ērika Vilsona lugas “Laimes mala” lasījums Mārtiņa Eihes režijā (spēlē Anna Klēvere, Lauma Balode un Toms Auniņš)

  18:00 Justīnes Kļavas lugas “Gerač, mans brāli!” lasījums Valtera Sīļa režijā (spēlē Inga Tropa, Artis Drozdovs un Andrejs Polozkovs)

  Ieeja brīva.

  Dramaturgi, kuru lugas netika izvēlētas izstrādei, aicināti uz sarunu ar lugu vērtēšanas komisiju 17.februārī plkst. 14:30 Dirty Deal Teatro telpās.

  Lugu konkurss un darbnīcas veidotas ar mērķi veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību, stimulēt jaunu darbu tapšanu, kā arī attīstot jaunu radošo sadarbības platformu iespējas.

  Projekts norisinās, pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam.