DARBNĪCĀS VĒRTĒ 47

 • Dramaturģijas darbnīcās vērtē* (25.09.17.):

   

   

   

  Unthinkable

  Filmas sižeta pavērsieni ir spriedzi uzturoši (kā kvalitatīvam trillerim arī pienākas), tomēr visinteresantākais ir tieši filmas vēstījums. Tas mudina skatītāju domāt par to, vai vardarbība tomēr dažkārt nav attaisnojama. It īpaši reizēs, kad viens ir jāupurē, lai izglābtu daudzus. Jo īpaši tas ir pārsteidzoši ASV ražojuma filmai, kur parasti filmu veidotāji šādus nedemokrātiskus/ nepareizos jautājumus un atbildes nemēdz diskusijā ar saviem skatītājiem iesaistīt. Nepolitkorekts vēstījums, domāt aicinošs.

  raksturi –  4  

  sižets – 4,5  

  tēma/stils – 5   

  vēstījums – 5  

   

   

  Perfect Strangers

  Kādās mājas svinībās draugu kompānija nolemj spēlēt spēli, kurā tiek iesaistīti visi viesu telefoni. Tiek skaļi lasītas īsziņas, visiem ir dzirdami arī uz skaļruni uzliktie telefona zvani. To saturs izraisa “vētras” draugu attiecībās. Filmu skatīties ir interesanti, tomēr vietām pietrūkst ticības notiekošajam/dzīvu raksturu, kas pazuduši aiz filmas veidotāju pārlieku lielas aizrautības ar mehānisko spēles ideju.

  raksturi –  3,5  

  sižets – 4  

  tēma/stils – 4   

  vēstījums – 3,5  

   

   

  Hail, Caesar!

  Filmas atsevišķās ainiņas ir asprātīgas un arī vizuāli baudāmas, ar atsauci uz daudzām Holivudas krāšņākajām filmām. Tomēr vienotu un interesi uzturošu sižeta līniju ir visai grūti saskatīt. Šķiet, šī ir izcilo filmdaru brāļu Koenu atpūtas filma, kur daudzi dramaturģijas veidošanas rīki arī ir palaisti brīvdienās, un skatītājiem vienkārši jāizbauda asprātīgu ainiņu mozaīka. Ja nepietrūkst pacietības. Šķiet, pārāk plāns ir vēstījums par Holivudas smadzeņu skalošanas funkciju, kas pašsaprotama.

  raksturi –  3  

  sižets – 3  

  tēma/stils – 4,5   

  vēstījums – 3,5  

  *) Tiek vērtētas tikai dramaturģijas kvalitātes, vērtējums vidējais no klātesošo viedokļiem, piecu siržu skalā. Komentāri – sarunas tēzes.