DARBNĪCĀS VĒRTĒ 52

 • Dramaturģijas darbnīcās vērtē* (14.05.18.)

   

   

  seriāls Future Man

   

  Seriāls paredzēts jauniešiem, kas aizraujas ar virtuālās realitātes un datorspēļu pasauli. Joki un parodējošās ainas, galvenokārt, veidotas par un ap to. Citam skatītājiem iztrūkst dziļāka satura. Turklāt arī filmas ideja par ceļošanu laikā un kādu pagātnes notikumu izmainīšanu nav inovatīva – arī paši seriāla veidotāji savā darbā atsaucas uz daudz senākām kino priekštecēm, piemēram, “Atpakaļ nākotnē” (“Back to the Future” (1985)). Seriāla varoņiem pietrūkst interesantu raksturu. Ja vēl galvenajam varonim kādas rakstura pazīmes ir dotas (viņš ir sanitārs un datorspēļu profiņš, kurš alkst savā dzīvē ko sasniegt vairāk), tad varoņi no nākotnes/ datorspēles vairāk veidoti kā izsmejami tipāži.

  raksturi –  1  

  sižets – 1,5  

  tēma/stils – 1,5   

  vēstījums –  pēc divu sēriju noskatīšanās nav nosakāms

   

   

   

  On Body and Soul (Ungārija)

   

  Filma, kas piesaista ar daudziem neparastiem un niansētiem elementiem, kas veido unikālu un saistošu filmas kopējo stilistiku, tā ir ļoti gleznieciska – niansēti pārdomāta ir gan tās krāsu partitūra, gan galveno varoņu kustību tuvplāni u.c. detaļas. Filmas galveno varoņu raksturi radīti spilgti, un tos prasmīgi un detalizēti izspēlē lomu atveidotāji. Filmas stāsts ir maģiski reālistisks – abi galvenie varoņi sapņo vienu un to pašu sapni, tomēr realitāte ar sapni sajaukta netiek. Priecē tas, ka vizuālie elementi ne tikai kalpo kā estētiska vērtība, bet palīdz satura, varoņu un filmas idejas atklāšanā, kā arī unikālas noskaņas veidošanā.

  raksturi –  5  

  sižets – 4,5  

  tēma/stils – 5   

  vēstījums – 5   

  *) Tiek vērtētas tikai dramaturģijas kvalitātes, vērtējums vidējais no klātesošo viedokļiem, piecu siržu skalā. Komentāri – sarunas tēzes.