DARBNĪCĀS VĒRTĒ 53

 • Dramaturģijas darbnīcās vērtē* (02.07.18.)

   

   

   

  GET OUT

  “Oskars” par scenāriju, teicama režija un aktierspēle. Stāsts līdzība par mirstošas, slimas sabiedrības vēlmi izmantot veselīgus gēnus atdzimšanai. Žanrs robežojas ar tradicionālu šausmu filmu, kā arī skar akūtus sociālus augoņus, pretnostatot balto un melno rasi. Iespējams, ka daļa skatītāju skatās filmu tieši tā, tomēr ir nešaubīgi centieni akcentēt stāsta episko pusi. Tas gan dažkārt neizdodas, īpaši filmas beigās, kur tā noslīd līdz iepriekšparedzamas “šausmenes” konceptam. Tāpat iecere dažbrīd rada taisnvirziena stāstu, neizmantojot teicamas dramaturģiskas iespējas.

  raksturi -  3,5  

  sižets – 4,5  

  tēma/stils – 5   

  vēstījums – 3,5   

   

   

   

  Seriāls THE MARVELOUS MRS. MEISEL

  Koša žanra komēdija, kuras darbība noris pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, Ņujorkā – jauna mājsaimniece sāk apzināties savu kalpones statusu un iekļūst kabarē (stand-up) žanra pasaulē, kur viņas skaudrais stāsts pārtop rūgti smieklīgos numuros. Perfekti būvēta, apzināti teatrāla vide ar grodiem raksturiem, kuru potences sižeta veidošanā neizsmeļamas.

  raksturi -  5  

  sižets – 5  

  tēma/stils – 5   

  vēstījums – pēc divu sēriju noskatīšanās nav nosakāms.

   

   

   

  Seriāls MINDHUNTER

  Psiholoģisks trilleris-pētījums, kura darbība noris pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados laikā, kad uz ieslodzītajiem sāk attiecināt psiholoģijas teorijas likumsakarības: galvenie varoņi ir šie pētnieki. Tā kā darbība noris kriminālā, cietumu vidē, iespējama skatītāju dezorientācija – gaidītā “krimiķa” vietā, saņemot visai rāmi ritošu pētījumu, kas gan ir košu detaļu pilns.  Maz izstrādāti galveno varoņu raksturi iepretim noziedzniekiem.

  raksturi -  4,5  

  sižets – 4  

  tēma/stils – 4,5   

  vēstījums – pēc divu sēriju noskatīšanās nav nosakāms.

   

   

   

  ANNIHILATION

  Fantastikas vidē un žanrā veidota līdzība, kuras vēstījums gan grūti nosakāms. Teicami uzburtā vides atmosfērā tiek uzsākti vairāki stāsti, bet nav skaidrības, kurai līnijai sekot – ir gan nākotnes sabiedrības likteņu līdzība, gan indivīda traģika, gan neslēpta Visuma “svešo” tēmas kopēšana. Maz domāts par raksturiem. Tādejādi kopumā sekot spēj tie, kam simpatizē vide, tomēr tad apjoms ir pārlieku garš.

  raksturi -  2  

  sižets – 2  

  tēma/stils – 2   

  vēstījums – 1   

  *) Tiek vērtētas tikai dramaturģijas kvalitātes, vērtējums vidējais no klātesošo viedokļiem, piecu siržu skalā. Komentāri – sarunas tēzes.