DARBNĪCĀS VĒRTĒ 57

 • Dramaturģijas darbnīcās vērtē* (01.03.19.)

   

   

  Mežonīgā sirds


  Crazy Heart

  Filmas sākums ir interesants un daudzsološs – atraktīvās dzīves situācijās redzam pusmūža kantrīmūziķi – alkoholiķi slavas norietā. (Džefs Bridžess savulaik par šo lomu saņēmis arī Oskaru). Tomēr tieši tad, kad vajadzētu sākties filmas aizraujošākajiem momentiem – mūziķis satiek savu mūzu un mīlestību, kādu vietējā laikraksta žurnālisti, notikumi risinās visai paredzami un pārāk remdeni. Sastopoties ar pirmajām grūtībām, mūza mūziķi pamet. Acīmredzami scenārijā nav pietiekami iestrādāts viņas sapnis un iemesli, kāpēc viņai būtu vērts vai gribētos palikt kopā.

  raksturi -  1.5  

  sižets – 2  

  tēma/stils – 2.5   

  vēstījums – 2  

   

  Laimīgais Lācars

  Happy as Lazzaro

   

  Savdabīga filma, kas piesaista ar savu eksperimentālo dabu un fantastisko stāstu. Krāšņi, dzīvīgi un asprātīgi ir attēlota Itālijas lauku dzīve. Tomēr, šķiet, vislielākā filmas un stāsta problēma ir tā, ka filmas varonis 100 % labais un izpalīdzīgais Lācars neko no dzīves un notikumiem nemācās, paliek tikpat naivs kā filmas sākumā. Līdz ar izmaiņu neesamību arī sekot līdzi galvenajam varonim paliek neinteresanti, jo mēs jau visās situācijās varam paredzēt, kā viņš rīkosies.

  raksturi -  bez vērtējuma

  sižets – 3.5  

  tēma/stils – 4   

  vēstījums – 4 

   

   

  Roma

  Rome

  Filmas veidotāji uzskatāmi vēlas parādīt un vienlaicīgi arī paust kritisku attieksmi pret to, ka dzīvojam vīriešu iekārtotā pasaulē, kurā sievietēm izdzīvot bieži vien ir grūti. It īpaši, kad viņas vienas tiek atstātas kā atbildīgās par bērniem, bet vīrietis dodas citas, labākas dzīves meklējumos. Daudzpusībai, iespējams, filmas veidotāji varēja parādīt arī kādu citu dzīves un attiecību modeli, kur ģimenē abi vecāki uzņemas atbildību. Turklāt arī varoņu raksturi varētu būt izvērstāki: tagad daudzi atstāti tipāžu līmenī, lai izteikti un viennozīmīgi parādītu autora kritisko attieksmi pret vīriešu bezatbildību, šajā filmā to absolutizējot.

  raksturi -  3.5  

  sižets – 4  

  tēma/stils – 4   

  vēstījums – 4  

  *) Tiek vērtētas tikai dramaturģijas kvalitātes, vērtējums vidējais no klātesošo viedokļiem, piecu siržu skalā. Komentāri – sarunas tēzes.