DARBNĪCĀS VĒRTĒ 61

 • Dramaturģijas darbnīcās vērtē* (26.11.19.)

  Fleabag (season 2)

  Seriāla otro sezonu iespējams skatīties neatkarīgi no pirmās. Notikumi otrajā sezonā, lai gan turpina stāstu, dod pietiekami daudz informācijas par pagātnes notikumiem un to, kādas sekas tie ir atstājuši uz galveno varoni. Seriāla raksturi ir meistarīgi izstrādāti un tehniskie paņēmieni ar ceturtās sienas nojaukšanu iespēlēti ļoti prasmīgi. Seriāla pirmā sērija ievelk skatītāju jau pirmajās minūtēs, sniedzot neparastu un negaidītu notikumu salikumu ļoti atpazīstamā vidē, kā arī interesantus un asprātīgus dialogus.

  raksturi –  5 

  sižets – 5  

  tēma/stils – 5   

  vēstījums – 5  

  Dilda

  Filmas notikumi risinās PSRS pēc Otrā pasaules kara un bez lieka melodramatisma aplūko tā ietekmi uz cilvēkiem, radot ļoti iespaidīgu, līdzpārdzīvojamu stāstu par cilvēka eksistences jēgu un saturu. Galvenās varones ir divas jaunas sievietes, kuras strādā slimnīcā un mēģina saglabāt veselo saprātu dotajos apstākļos. Kara pārdzīvošana uz vienu no viņām ir atstājusi arī fizioloģiskas sekas un kalpo kā pamatots dramaturģisks rīks notikumu attīstībā. Teicami un saprotami radītas raksturu vēlmes, sapņi un tabu, kurus nākas pārkāpt.

  raksturi –  4.5 

  sižets – 5  

  tēma/stils – 5   

  vēstījums – 5  

  Web Therapy

  Seriāla uzbūve – galvenā varone ir sieviete, kas nolēmusi kļūt par psihoterapeiti, vadot savus seansus caur vebkameru: seriāls tiek rādīts no šī skatpunkta. Aktrises asprātīgais spēles veids ir uzmanību saistošs. Tomēr personāži ir tipāži, kuri šī iemesla dēļ dažkārt rīkojas neloģiski, pakārtoti autoru vēlmēm smīdināt un pārsteigt. Tāpēc arī seriālā nenotiek kāda attīstība, nespējot ilgstoši noturēt skatītāju uzmanību. Seriāls balstīts uz formu un nedarbojas arī kā satīra, jo spēcīgi atšķiras aktieru tipāžu izspēles veids.

  raksturi –  1.5 

  sižets – 1.5 

  tēma/stils – 2.5 

  vēstījums – pēc trim noskatītām sērijām nav nosakāms

  *) Tiek vērtētas tikai dramaturģijas kvalitātes, vērtējums vidējais no klātesošo viedokļiem, piecu siržu skalā. Komentāri – sarunas tēzes.