DRAMATURĢIJAS PAMATU ĪSAIS KURSS 2013

 • viens pats laiva

   

   

   

   

   

   

  2013. gada 9. aprīlī DARBNĪCĀS ir sācies kārtējais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

  Šī gada pirmais kurss veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet tiem, kas vēlēsies spert pirmos soļus paša veidota materiāla izstrādē, šāda iespēja tiks nodrošināta īpaši – praktiskā darba vadītājs Jānis Balodis. Pēc intensīva divu mēnešu apmācību procesa klausītājiem jāspēj apjaust savas nākamās lugas vai kinoscenārija aprises, kā arī jātiek skaidrībā par tehniskajiem līdzekļiem sava talanta izpaušanai. 

  Kursa pasniedzēji – LAURIS GUNDARS un JĀNIS BALODIS.

  Darbnīcas klausītāji tiekas reizi nedēļā Latvijas Nacionālajā teātrī.

  Nodarbību dienas – 9., 16., 23., 30. aprīlis; 7., 14., 21., 26. maijs.

  Visas dienas no plkst. 18.00 – 21.30.

  Vecākiem par 15 gadiem.

   

  Iepriekšējo kursu klausītāju atsauksmes:

  VĒSMA L.:

  „Pirmdienu vakari bija vērtīgi. Šo 2 mēnešu laikā noteikti esmu palikusi gudrāka, esmu sākusi analizēt ne tikai lugas, kuras kopā pārrunājām, bet arī teātra izrādes, grāmatas, arī reālas sadzīviskas situācijas. Tāpēc domāju, ka lugu analīze bija vērtīgs pasākums. Man būtu gribējies vairāk pašai darboties ar kādiem izdomāšanas, rakstīšanas uzdevumiem, bet tas laikam bija arī no mums pašiem atkarīgs.”

  RŪDOLFS B.:

  „Es tiešām ieguvu rīkus, kas man kā prozaiķim spēj palīdzēt.”

  INGVILDA S.:

  “Pirmdienu vakaros sarunāties ar ļoti dažādiem cilvēkiem par dramaturģiju, kas patiesībā nozīmē – par mums pašiem, bija bezgala interesanti. Laura teorija par raksturiem dramaturģijā man sākumā šķita pārāk vienkārša, bet ar laiku – ļoti ietilpīga. Būvēt savu kosmosu ir ļoti vilinoši, bet vienlaikus- atbildīgi.”

  ELĪNA K.:

  “Pirmdienu vakari bija Svētki. Tā bija iespēja redzēt, domāt un just savādāk, neikdienišķāk, no cita skatupunkta. Kursos tika “lauzti” ierastie stereotipi, priekšstati. Daudz jauna uzzināju ne tikai par dramaturģiju, bet arī par dzīvi un starp abām esošo ciešo saikni.”

  INGA G.:

  “Ar dramaturģijas darbnīcu ir līdzīgi kā ar jebkuru citu mācīšanos – jo vairāk tu mācies, jo vairāk apzinies cik daudz vēl nezini un cik daudz gribas uzzināt! Divos mēnešos nav iespējams tapt par dramaturgu vai scenāristu, bet ar diviem mēnešiem ir gana, lai iegūtu jaunas kvalitātes teātra un kino baudīšanai. Pilnīgi cits līmenis! Dramaturģijas darbnīca iedod vērtīgus “instrumentus”, lai ne tikai skatītos, bet arī pašam mēģinātu radīt. Procesa apjausma!!

  ĒRIKA Š.:

  “Šis kurss bija kā „ceļojums uz Indiju” – uz visu it kā jau zināmo lika paskatīties no dramatikas skatupunkta.
  Tas deva apjēgsmi, ka ne scenārija, ne lugas sacerēšana  nav tik vienkārši, bet nav arī neiespējami.”

  INGA S.:

  “Tas ir pats foršākais, ka neraugoties ne uz kādiem laikmetu zīmogiem, cilvēks Šekspīrā vai Makdonā ir joprojām tikpat ĪSTS un DZĪVS! Lai gan tagad vēji tādi postmoderni un virspusēji bieži vien, tad TIK un TĀ. Vēl bija tekstiņu gardēdības prieki. Un lai gan bija un ir ļoti bail, laba bija iespēja mēģināt to, kas maļas galvā, likt uz papīra.

  AINĀRS L.:

  “Laikam jau pasākums jauki pieskaņojās manai inertajai uztverei, vismaz kompleksos neiedzīvojos.
  Skaisti. gandrīz kā pilsētas stāstos – ievajagas kādu retu grāmatu un pie kāda pakša atrodi gan grāmatu, gan podu pilnu ar prieku. Man pašam jau bija gana labi, mans iekšējais grafomāns teju atplauka.”

   

  Mācību maksa – 80.00 Ls (Ls 40.00 mēnesī), ieskaitot mācību materiālus.

  Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv