KĀRTĒJAIS JAUNAIS SĀKUMS

 •  

   

   

  DARBNĪCĀS ir beidzies kārtējais rudens „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

  Kursa laikā līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēja jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, tomēr ne mazāk būtiskas un aizraujošas bija praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības.

  Kursa pasniedzēji – LAURIS GUNDARS un RASA BUGAVIČUTE.

  Katra nākošā grupa ir īpaša, tās iekšējie spriegumi rada arvien jaunas kombinācijas, kurām pat pieredzējis lektors spiests piemēroties citādi. Tas ir ieguvums mums visiem – nekādas rutīnas!… Radošie darbi kārtējo reizi stiprināja manu pārliecību, ka ikviens var dzīvē uzrakstīt lugu – idejas bija ļoti savdabīgas, raibu raibas, tomēr joprojām nebeidz pārsteigt mūsu neticība pašu spēkiem un talantiem. Ceru, spējām pārliecināt, ka šo “tautisko” īpašību jāatstāj pagātnē!”

  Lauris Gundars.

   

  Klausītāju atsauksmes:

  “Johaidī, cik vērtīgi kursi! Bija patīkami pavadīt piektdienas vakarus raibā cilvēku kompānijā un pie reizes nopietni pārdomāt, vai es vispār protu lasīt. Pasniedzēju stāstītais apstiprināja to, ka teksta un konteksta analīze ir ļoti no svara, lai izprastu lugu un citu tekstu satura jēgu. Tas tāds veselīgs atgādinājums man, bet kopumā šos kursus ieteiktu apmeklēt visiem, kam nav slinkums. Īpašu akcentu liktu uz vidusskolēniem. Kaut vai tāpēc, lai zinātu, kas patiesībā notiek Blaumaņa “Indrānos”.
  No šiem kursiem atcerēšos, ka savs rakstu darbs ir nemitīgi jāpārraksta, lai beigās sanāktu kārtīgs daiļdarbs.”

  Laura U.

  “Pabeidzu mūsdienu ludziņas skici bērniem par Ziemassvētku tematu. Paldies, @darbnicas. Ko tik par sevi neuzzina, ja laikus nenomirst!”

  Sanita J.

  ” Katram dramaturģijas kursa dalībniekam bija oriģinālas idejas, kas pārtapa interesantos stāstos, kuras savukārt mani iedvesmoja radīt jaunus tekstus. Lauris un Rasa iemācīja skatīties un analizēt filmas citādāk, iemācīja lasīt lugu ar izpratni,proti, atmest visu lieko informāciju un atrast vajadzīgo. Ko man iemācīja skolā par lugām: tā bija diez gan liela neprecizitāte, bet darbnīcās lugas analizēja konspektīvi un saprotami.  Iemācījos pamatus arī lugas rakstīšanai, kas noderēs turpmākajam ceļam. Ir forši tikties nedaudz ātrāk pirms kursa un apspriest, ko labu esam skatījuši un redzējuši: darbnīcās ir jauka un mājīga atmosfēra, kurā rodas visoriģinālākās un radošākās idejas.”

  Diāna S.

  ” Darbnīcas atvēra trešo aci skatījumam uz dažādiem mākslas veidiem, tajā skaitā arī literatūru. Ja iepriekš kino augstāk vērtēju sev tuvāko vizuālo aspektu un muzikālajai saprašanai raksturīgās formas lietas, tad pēc kursiem filmas tiek vērotas daudz pamatīgāk iedziļinoties raksturos un veiksmīgāk izprotot varoņu rīcības motivāciju. Ievēroju, ka šī apstākļa dēļ, manu iecienītāko filmu tops ir nedaudz sadalījies pa vairākām kastītēm. Radusies arī ievērojami lielāka interese par teātri, ko iepriekš apmeklēju labi ja piecreiz gadā, bet tagad (neticu, ka to tiešām saku) nevaru sagaidīt brīvu brīdi, lai aizbrauktu uz dzimto Liepāju un noskatītos jaunās izrādes. Cenšoties radoši uzmocīt pāris raksturus, daudz sanāca analizēt arī pašai sevi. Kopumā šis bija diezgan apgaismojošs pasākums, ko ieteicu arī saviem iekš kino un teātra norisēm ieinteresētajiem paziņām.”

  Rūta A.

   

  Nākošie kursi pavasarī, bet pieteikties var sākt jau tagad – 11@darbnicas.lv