KURSS BEIDZIES, DZĪVE SĀKAS!

 • viens pats laiva

  Jaunums2

  2012. gada aprīlī un maijā Nacionālā teātra telpās vienu reizi nedēļā notika „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

   

  Kursa vadītājs LAURIS GUNDARS:

  „Manuprāt, guvums ir savstarpējs – esmu iepazinis vēl desmit šī visai ekskluzīvā žanra interesentus. Mūsu valstij tas nebūt nav maz. Pirms kursa sākuma deklarēju, ka septembrī sagaidu jau gatavus darbus – šķiet, šī bravūra nebūs vien tukša skaņa! Spļauju pār plecu – esam nozīmējuši jauno darbu iesūtīšanas dienu: 15. septembris. Gaidu jau tagad!”.

   

  Klausītāja VĒSMA L.:

  „Pirmdienu vakari bija vērtīgi. Šo 2 mēnešu laikā noteikti esmu palikusi gudrāka, esmu sākusi analizēt ne tikai lugas, kuras kopā pārrunājām, bet arī teātra izrādes, grāmatas, arī reālas sadzīviskas situācijas. Tāpēc domāju, ka lugu analīze bija vērtīgs pasākums. Man būtu gribējies vairāk pašai darboties ar kādiem izdomāšanas, rakstīšanas uzdevumiem, bet tas laikam bija arī no mums pašiem atkarīgs.”.

   

  Klausītājs RŪDOLFS B.:

  „Es tiešām ieguvu rīkus, kas man kā prozaiķim spēj palīdzēt.”

   

  Klausītāja INGVILDA S.:

  “Pirmdienu vakaros sarunāties ar ļoti dažādiem cilvēkiem par dramaturģiju, kas patiesībā nozīmē – par mums pašiem, bija bezgala interesanti. Laura teorija par raksturiem dramaturģijā man sākumā šķita pārāk vienkārša, bet ar laiku – ļoti ietilpīga. Būvēt savu kosmosu ir ļoti vilinoši, bet vienlaikus- atbildīgi. Un vēl – lai to darītu, ir vajadzīga brīva galva…”

   

  Klausītāja ELĪNA K.:

  “Pirmdienu vakari bija Svētki. Tā bija iespēja redzēt, domāt un just savādāk, neikdienišķāk, no cita skatupunkta. Kursos tika “lauzti” ierastie stereotipi, priekšstati. Daudz jauna uzzināju ne tikai par dramaturģiju, bet arī par dzīvi un starp abām esošo ciešo saikni.”

   

  Kurss beidzies, tomēr dzīve turpinās! Nākošais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss” jau oktobrī. Pieteikties gan jau var sākt tagad: 11@darbnicas.lv

   

  Motivē arī Nacionālā teātra interese par mums – tiksimies atkal turpat. Un pēc tam uz skatuves?