NOSLĒDZIES LUGU KONKURSS SĪPOLS 2018

 • NOSLĒDZIES KONKURSS

   

  Noslēdzies dramaturģijas veicināšanas biedrības DARBNĪCAS un starptautiskās profesionālo bērnu un jauniešu teātru apvienības ASSITEJ Latvijas nodaļas izsludinātais bērnu auditorijai paredzētās dramaturģijas konkurss SĪPOLS 2018. Tajā tika iesūtīti 7 autoru 14 lugu teksti.

  Konkursa mērķis bija radīt dramaturģisku materiālu teātra izrādēm 2 – 5 gadus veciem skatītājiem. Iesūtītās lugas gan tikai daļēji atbilda šim uzstādījumam – 4 teksti bija skolas vecuma  bērniem.

  Diemžēl ne visas lugas atbilda uzstādītajam vecuma ierobežojumam, – komentē žūrijas locekle, Latvijas ASSITEJ nodaļas priekšsēde Lilija Lipora, – Līdzīga paviršība vērojama faktā, ka autori raksta bērniem “vispār”, kas padara tekstus bālus, tipizētus.

  “Latvijas autori orientējas uz itin kā stabilo tā saucamo “bērnu lugu” pieprasījumu, kāds manāms mūsu valsts teātru apritē, – vērtē žūrijas loceklis, dramaturgs Lauris Gundars, – Jāatzīst gan, ka pasaules bērnu teātru kontekstā tā ir vakardiena, pat aizvakardiena: vārāmies paši savā sulā. Alkām sagaidīt īstus stāstus par īstiem mazajiem cilvēkiem, kas domāti tikpat īstiem mazajiem cilvēkiem par viņu raibo, ne vienmēr jautro un pacilājošo dzīvi un problēmām, saskaroties ar lielo pasauli, tomēr tādu bija maz.”

  Konkursa galvenā balva – brauciens uz Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bērnu un jauniešu teātra festivālu Kristiansandā (Norvēģijā) 2019. gada septembrī, kur noritēs dramaturģijas seminārs-darbnīca, tika piešķirts ANNAI BELKOVSKAI par lugu “PRINČA VIZĪTE”. Tā autorei būs ne vien iespēja uzlabot savu tekstu, bet arī laist to apritē arī ārpus Latvijas.