RUDENS KURSS BEIDZIES

 • viens pats laiva

   

  2013. gada rudenī DARBNĪCĀS noritēja jau ceturtais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

  Kursa vadītājs LAURIS GUNDARS:

  “Ik reizi klausītāju kombinācija ir unikāla, un tā veido arī pavisam īpašu kursa grupu. Šī bija aizrautīgākā! Kā parasts – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēja jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet šoreiz pirmo reizi praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības vadīja jaunā dramaturģe Rasa Bugavičute. Šoreiz mums visiem kopā ļoti jūtami pietrūka laika, bet labāk jau, ka trūkst, ne nogurdina un garlaiko! Ir iespējas turpināt! Arī šī kursa iesākums bija pavisam neparasts – tā pirmo nodarbību vadīja īpašie viesi no ASV: Jūdžina O’Nīla Teātra institūta pārstāve Anne Morgana un dramaturgs Džeiks Džepsons. “Pasaules elpa” noteikti deva klausītājiem apjautu, ka pasaule nav nemaz tik liela, ka viss iespējams. Arī tava pirmā luga! “.

   

  Kursa pasniedzēja RASA BUGAVIČUTE:

  “Ir noslēdzies Darbnīcu intensīvo apmācību kurss dramaturģijā, kurā šoreiz pasniedzējas kārtā biju pieaicināta arī es, un man patiesi žēl, ka viss ir beidzies tik ātri. Par to paldies noteikti jāsaka entuziastu grupai, kas kursam bija pieteikusies! Lai cik arī katrs atšķirīgs būtu, interese dramaturģijā visus vienoja uz labiem darbiem. Kopīgi mēs analizējām vairākas lugas, filmas un pat multfilmu, runājām par dramaturģiska teksta tapšanas procesu un rakstījām paši. Un jāsaka, ka liekot lietā teorijas pamatus un praktiskus rakstīšanas treniņus (kas vairāk bija mans aramais lauciņš), astoņu nodarbību laikā radās gan labu labās idejas, gan raksturi, gan dialogu aizmetņi dramaturģiskiem darbiem un jūtams progress to attīstīšanai. No sirds ceru, ka Darbnīcu dalībnieki guva ko vērtīgu sev, un apgalvoju, ka es pēc Darbnīcu noslēguma viennozīmīgi esmu kļuvusi iekšēji bagātāka un jauniem darbiem uzlādēta. Kāpēc? Tāpēc, ka domubiedru grupa un diskusijas tās ietvaros ir labākais veids, kā iekustināt domas par dramaturģiju praktiskā virzienā – kā dalībniekam, tā pasniedzējam. Darbnīcas ir noslēgušās, lai dzīvo Darbnīcas!”.

   

   

   

   

   

  Klausītāju vērtējums:

  “Man ļoti patika kurss, jo jūs esat ļoti zinoši, atklāti, un prasīgi – bez uzbāšanās. Tas, ka bija jādara mājas darbi, bija labi, jo tas uzturēja interesi un spriedzi par mūsu otrdienas vakara satikšanos. Patiešām, es tagad skatos kino, TV, un teātri ar citām acīm. Man patika kā jūs mūs iedrošinājāt gan rakstīt, gan diskutēt. Kā pasniedzējs es to novērtēju un mācījos no jums. Man arī patika jūsu “caurspīdīgums” un atklātība par to, ko jūs esat redzējuši un domājat par to, kas notiek kino/teātra pasaulē Latvijā, un citur. Es varēju pārsmieties pa brīžam, un man ļoti patika “WOW!!!”

  JURIS ULMANIS

  “Ja bez pārspīlēšanas, tad vakarus Zirgu pastā pavadīju ar vaļā muti. Ne jau tāpēc, ka būtu ļoti runīga, bet gan tāpēc, ka mēģināju tvert ikvienu pasniedzēju vārdu. Pilnīgi noteikti tagad mazliet citādāk skatos uz cilvēkiem kino, teātrī, grāmatās uz ielas un līdzās. Un ja saņemšos veidot kādu dramaturģisku darbu, tad droši varu apgalvot, ka taustīšanās būs kļuvusi daudz konkrētāka, vismaz zināms, pēc kā taustīties.”

  LĪGA MILTA

  Nākošie kursi pavasarī, bet pieteikumus gaidām jau tagad – 11@darbnicas.lv

  DARBNĪCU dramaturģijas pamatu kursus atbalsta LR Kultūras ministrija, VKKF, ASV Vēstniecība Latvijā un Latvijas Kultūras akadēmija.