SĀKAM LIEPĀJĀ

 •  

   

  17. decembrī Liepājā beidzās rudens „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”

   

  Dramaturģijas pamatu intensīvie kursi pulcē klausītājus jau piecus gadus. Šī pieredze to rīkotājiem ne tikai ik reizi ļauj pilnveidot apmācības, bet šoruden arī īstenot senāku ieceri – doties ārpus Rīgas.

  “Iesākumā bija vien cerība, ka kursi ieinteresēs gana daudz liepājnieku, lai kursi būtu patiesi auglīgi, ne tikai pasniedzējos klausoties, bet arī ieraugot, ka līdzās dzīvo iepriekš nemanīti cilvēki, kuru dramaturģijas kaislība varētu būt līdzīga,”  stāsta kursu pasniedzējs Lauris Gundars. “Cerības vērtās pārliecībā – kursus beidzot, tikām pie pirmajām jaunu skatuves tekstu sagatavēm, Liepājas sagatavēm.”.

  Kursu pasniedzēja Rasa Bugavičute-Pēce: “Darbnīcas Liepājā. Sākotnēji domāju, ka sēdēsim ap galdu, pie kura sanākušie ļaudis tā labi kurzemnieciski klusēs, ļaujot pasniedzēju mutēm izkalst sausām, gudrības klāstot, bet patiesība bija krietni, krietni saulaināka. Milzīgs prieks, ka visi kopā sanākušie, lai arī cik būtu atšķirīgi, piedalījās nodarbībās atvērti un gatavi sarunām gan par dramaturģiju, gan dzīvi parasto, kas patiesībā no vienām vienīgām dramaturģiskām situācijām vien sastāv. Šo saprašanu arī ņēmām pie dziesmas! Un atspērāmies jaunu lugu rakstīšanai. Nu atliek vien cerēt, ka uzkrātās zināšanas palīdzēs iesākto novest līdz galam un kur nebūt mums atrādīt!”.

   *) Attēlā – Latvijas teātra labākās dramaturģes “Spēlmaņu nakts 2016” vērtējumā Rasa Bugavičute-Pēce un Justīne Kļava lasa kursu dalībnieku tekstus pēdējā nodarbībā.

  Nākamie kursi notiks 2017. gadā pavasarī Rīgā.

  Pieteikšanās – 11@darbnicas.lv

  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursu klausītāji analizē jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības vada dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no zināšanu pielietojuma mērķa, arī tiem, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.

  Iepriekšējo kursu klausītāju atsauksmes šeit:

  http://www.darbnicas.lv/tresais-kurss-beidzies/

  http://www.darbnicas.lv/jau-otrais-kurss/

  http://www.darbnicas.lv/kurss-beidzies-dzive-sakas/

  http://www.darbnicas.lv/pavasara-kurss-razigai-vasarai/

  KĀRTĒJAIS JAUNAIS SĀKUMS

  “TAGAD ES BŪŠU TAVS DIEVS!”

  PAVASARIS

  „Darbnīcas” atbalsta Liepājas universitāte un LR Kultūras ministrija.