SLAVENS 10 MINŪTĒS

 •  

   

   

  Šā gada 19. martā plkst. 17:00 “Dirty Deal Teatro” notiks 2016. gada sezonas lugu ideju konkursa „10 minūtes slavas” pirmā kārta.

  Otrā kārta norisināsies 29. aprīlī, trešā – 19. maijā. Abas dienas 19.00 “Dirty Deal Teatro”.

  Konkurss notiek jau piekto gadu, un tā loma laikmetīgas dramaturģijas tapšanā kļūst arvien būtiskāka – iepriekšējo gadu konkursa dalībnieku un finālistu vārdi nu jau zināmi plašākai publikai, viņu teksti ieinteresējuši teātrus. „10 minūtēs slavas” piedalījušies gan jau daudzkārt teātros strādājušie Jānis Balodis, Rasa Bugavičute un Aiva Birbele, gan vēl savu ceļu sākošie – Justīne Kļava, Raibīs, Una Nākuma, Andris Ūdris u.c. (attēlā “10 minūtes slavas 2015” finālisti – Oskars Polmanis, Elizabete Hafere. Andris Ūdris un Sanita Dejus).

  „10 minūšu slavas” četru sezonu garumā notikušas gan Rīgā, gan Latvijas reģionos – Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē un Latgalē.  2016. gada sezonā nolemts šos abus modeļus apvienot, rīkojot trīs atlases kārtas – martā, aprīlī un maijā. Publiskie sarīkojumi notiks Rīgā, “Dirty Deal Teatro”.

  Uz katru no atlases kārtām tiks aicināti seši ideju autori, no kuriem uz finālu dosies divi.

  Autori tiek atlasīti, iepriekš iesūtot savus lugu ideju aprakstus un piecas lapas no iecerētā dramaturģiskā darba, kas tiks prezentēts “10 minūšu slavas” pasākumā 10 minūšu laikā.

  Sezonas pirmā kārta notiks „Dirty Deal Teatro” 19. martā plkst. 17.00. Pieteikumi līdz 16. martam jāsūta uz epastu 11@darbnicas.lv. Informācija par aprīļa un maija lasījumiem, kā arī konkursa finālu, kurš notiks šā gada jūnijā, tiks precizēta. “10 minūtes slavas” Nolikums ir publicēts www.darbnicas.lv mājas lapā (zemāk).

  Katru reizi lasījumiem tiks piesaistīta profesionāla ekspertu komisija, kas klātienē komentēs autoru darbus, kā arī, kopā ar skatītājiem balsojuma veidā noteiks katras kārtas uzvarētāju. Arī 2016. gada  „10 minūšu slavas” uzvarētājs tiks noteikts tādā pat veidā – balsojot. Konkursa fināls notiks 2016. gada jūnijā „Dirty Deal Teatro”.

  Katra pasākuma uzvarētājs saņems arī naudas balvu.

  Ieeja pasākumā brīva.

  „10 minūtes slavas” Latvijā sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un „Dirty Deal Teatro” rīko biedrība „Darbnīcas”, to atbalsta  Valsts Kultūrkapitāla fonds.

  TEĀTRA TEKSTU IDEJU KONKURSS

  „10 MINŪTES SLAVAS”

  NOLIKUMS

  Rīgā, 2016.gada februārī

   

  Biedrība DARBNĪCAS, sadarbībā ar „Dirty Deal Teatro” un Latvijas Dramaturgu ģildi izsludina un īsteno teātra tekstu ideju konkursu „10 minūtes slavas”. Konkursa mērķis veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību, stimulēt jaunu dramaturgu ienākšanu Latvijas teātros, kā arī veicināt jaunu radošo sadarbības platformu iespējas visā Latvijā.

  Konkurss paredz visas Latvijas novadu autoru iesaisti, rīkojot trīs atlases kārtas un finālu Rīgā attālāk dzīvojošiem dalībniekiem piemērotos laikos:

  1. 2016. gada 19. martā un 2016. gada aprīlī un maijā „Dirty Deal Teatro” telpās;
  2. 2016. gada jūnijā konkursa FINĀLS – Rīgā „Dirty Deal Teatro” telpās.
  3. Pretendentiem uz dalību konkursā jāiesūta īss teātra teksta (lugas) idejas apraksts (idejas apraksta apjoms – līdz 1000 zīmēm), kā arī ieteicamas piecas lapaspuses no prezentējamā darba ne vēlāk kā 5 dienas pirms atlases kārtām. Iesūtīšanas e-pasts: 11@darbnicas.lv. Autors ir tiesīgs iesūtīt neierobežotu skaitu pieteikumu, tomēr idejas izklāstam tiks ieteikts tikai viens autora darbs.
  4. Lasījumiem iesūtītos darbus vērtē atlases komisija, kurā darbojas pa vienam pārstāvim no biedrības „Darbnīcas”, „Dirty Deal Teatro” un Dramaturgu ģildes.
  5. Atlases komisija iesaka dalībai publiskā atlases pasākumā ne vairāk par 6 pretendentiem katrā no tiem. Pretendentu publiskā uzstāšanās nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Vēl 10 minūtes tiek atvēlētas klausītāju jautājumiem un komentāriem, bet 15 minūtes – ekspertu vērtējumiem.
  6. Katram atlases pasākumam organizatori nodrošina publisku pretendentu uzstāšanos, kā arī trīs teātra speciālistu pieaicināšanu profesionālam idejas novērtējumam: dramaturģijas, režijas, kā arī teātra zinātnes vai producēšanas jomās.
  7. Katrā atlases pasākumā notiek klausītāju balsojums, kura 2 uzvarētāji saņem naudas prēmiju EUR 50.00 apmērā. Prēmētajiem autoriem ir pienākums līdz 2016. gada jūnija fināla pasākumam īstenot savu ideju iestudējama teksta formā, ar kuru tas piedalās finālā.
  8. Finālā katram tā dalībniekam būs iespēja 20 minūtes iepazīstināt klausītājus ar savu tekstu. Fināla uzvarētājs tiek noteikts klausītāju balsojumā, saņem prēmiju EUR 100.00 apjomā, kā arī organizatoru ieteikumus teksta iestudēšanai kādā no Latvijas teātriem.
  9. Iesūtot savu idejas tekstu konkursam, pretendents piekrīt šim Nolikumam un apņemas to ievērot. Organizatori apņemas pilnībā ievērot konfidencialitāti, kā arī nodrošina neatlasīto ideju nenokļūšanu publiskā vidē.