TREŠAIS KURSS BEIDZIES

 •  

  viens pats laiva

   

   

   

  2013. gada aprīlī un maijā notika jau trešais DARBNĪCU „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

  Šoreiz kurss tika veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēja jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet tiem, kas vēlējās spert pirmos soļus paša veidota materiāla izstrādē, šāda iespēja tika nodrošināta īpaši – praktisko darba daļu vadīja Jānis Balodis.

  Kursa vadītājs LAURIS GUNDARS:

  „Katrs kurss ir pavisam cits – tas atkarīgs ne tikai no tā, ka paši pasniedzēji ik reizi aizvien labāk apjauš interesentu vajadzības, bet vairāk no klausītāju kopuma, tā ļoti savdabīgās kopklausīšanās “ķīmijas”. Šoreiz kursu varu raksturot kā “intīmu” – saruna par dramaturģiju manuprāt vērtās pat ļoti personīga. Tas bagātināja arī mani.”

  Kursa pasniedzējs JĀNIS BALODIS:

  “Dramaturģijas pamatu īsais kurss tiecas izprast šīs pasaules un tās iemītnieku kopā būšanas likumsakarības. Tā kā pasaule un mēs nemitīgi maināmies, tad ik reizi šķiet, ka viss tiek iepazīts no jauna. Piekrītot otro reizi būt par pasniedzēju kursos, es centos izdomāt kādā veidā divu mēnešu laikā apvienot gan pasaules izprašanu, gan sākt to pierakstīt. Tāpēc radās arī ideja par mini seriāla veidošana, kura veidošanā centos parādīt kolektīvās radīšanās lielāko plusu – katrs no komandas locekļiem sevī glabā neizsmeļamu iedvesmas avotu – savu dzīves pieredzi, kuru liekot lietā, var izdarīt ļoti, ļoti daudz. Kursu laikā tika radīts vienkārši īstenojama seriāla koncepts, un tā tapšana nu ir atkarīga no radošās komandas vēlmes to redzēt uzfilmētu un ievietotu Youtube.”

  Kurss beidzies, bet…

  ” Lai dzīvo kurss! Un dzīvo arī, šodien skatījos filmu un pilnīgi jutu, kā mana skatītāja uztvere ir paplašinājusies, varētu teikt, ka palikusi krietni prasīgāka un arī piekasīgāka.

  Darbnīcas: pati būšana šajā domapmaiņas procesā ir kaut ko aizšķīlusi, padarījusi ne tikai vērīgāku, bet par absolūtu pārsteigumu sev – pastūmusi beidzot piesēsties pie biedējoši baltās lapas. Kursi aizvēra muti visām uzstājīgajām priekšstatu un aizspriedumu kastītēm, radot jaunu telpu patiesības ieraudzīšanai no svaiga skatpunkta.

  Bet dramaturģijai pēc kursiem gribas pateikt: “I think this is the beginning of a beautiful friendship!”
  Tā lūk! Un vienīgais, kas nepatika, ir tas, cik ātri laiks pagāja!”

  Kursa klausītāja Madara Sokolova.

  ” … vienmēr esmu vēlējusies zināt, kas notiek otrpus kino ekrānam un teātra kulisēm… Ko un kā dara dramaturgi, režisori, producenti, scenāristi… Un – kur var smelties idejas jauniem scenārijiem un lugām.

  Droši varu apgalvot, ka visas atbildes uz šiem jautājumiem esmu ieguvusi. Kā /vai es tās izmantošu – tas jau paliek manā ziņā.

  Ļoti vērtīgi bija izlasīt un noskatīties vairākus klasikas un mūsdienu darbus, ko citādi nebūtu saņēmusies izdarīt. Kursi – tā bija lieliska motivācija pievērst papildu uzmanību izrādēm, filmām un lugām.

  Nekad iepriekš nebiju aizdomājusies arī par to, kā dzimst kino un citu darbu raksturi un kas ir viņu pamatā. Lieliska iespēja paskatīties uz sevi un cilvēkiem kā uz raksturiem”.

  Kursa klausītāja Inga Pizāne.

  ” Kursi ir piemēroti ikvienam, kuru interesē teātra un kino pasaules, – nav obligāti jācer kļūt dramaturgam. Kursi apliecināja, ka pamatzināšanas par dramaturģiju noderēs arī režisoriem, operatoriem, scenogrāfiem, aktieriem, teātru direktoriem, kā arī teātra un kino skatītājiem/baudītājiem.

  Un pasniedzēji ir ne vien dramaturģijas guru, bet, kas man bija īpaši svarīgi, viņi varēja atbildēt arī uz citiem jautājumiem par procesiem, kas notiek teātra aizkulisēs un filmēšanas laukumos.

  Es jau tagad priecājos par un kopā ar tiem cilvēkiem, kas nolems apmeklēt nākamos kursus.”

  Kursa klausītāja Ieva Cīrule.

  Kurss beidzies, tomēr dzīve turpinās! Nākošais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss” rudenī. Pieteikties gan jau var sākt tagad: 11@darbnicas.lv